Daugavpils bijušā domnieka lietu par krāpšanos ar slimības lapu tiesa skatīs novembrī
Latgales apgabaltiesa 4. novembrī plkst. 10 sāks skatīt bijušā Daugavpils domnieka un pašvaldības SIA "Daugavpils siltumtīkli" darbinieka Jurija Zaiceva krimināllietu par krāpšanos ar slimības lapu, noskaidroja tiesā.
Bijušais partijas "Latvijas Krievu savienība" valdes loceklis un "Daugavpils siltumtīklu" Stratēģiskās plānošanas un attīstības struktūrvienības vadītājs Zaicevs apsūdzēts par dokumenta, zīmoga un spiedoga viltošanu un viltota dokumenta, zīmoga un spiedoga realizēšanu un izmantošanu, ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, kā arī par krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā. Aģentūra LETA noskaidroja, ka apsūdzība saistīta ar slimības pabalsta izkrāpšanu.
Latgales rajona tiesa nosprieda Zaicevu atzīt par vainīgu saskaņā ar abiem Krimināllikuma pantiem, kā galīgo sodu viņam nosakot sabiedrisko darbu uz 240 stundām. Līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim kā drošības līdzeklis viņam noteikts pienākums paziņot par dzīvesvietas maiņu.
Tāpat tiesas lēmums paredz piedzīt no bijušā politiķa "Daugavpils siltumtīklu" labā kaitējuma kompensāciju 139,4 eiro apmērā. Uzņēmumā skaidroja, ka tā ir summa, ko Zaicevs saņēmis kā slimības pabalstu.