FOTOREPORTĀŽA ⟩ Pie Imantas stacijas norisinās pikets “Drošu pārbrauktuvi”
Automātiskās paceļamās barjeras pie dzelzceļa pārbrauktuvēm var uzstādīt arī gājējiem un velobraucējiem, sestdien pie Imantas dzelzceļa pārbrauktuves notikušajā piketā "Drošu pārbrauktuvi" uzsvēra biedrības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāvji.
"Pilsēta cilvēkiem" pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka piketa mērķis ir pievērst sabiedrības un atbildīgo institūciju uzmanību nepieciešamībai steidzami uzlabot Imantas pārbrauktuves drošību, lai pie pārbrauktuves tiktu uzstādītas automātiskās paceļamās barjeras arī gājējiem un velobraucējiem. Viņu ieskatā šāds risinājums jau ir ierasta prakse daudzviet Eiropā vietās ar intensīvu satiksmi.
"Mēs uzskatām, ka automātiskās paceļamās barjeras nav tikai automašīnu privilēģija. Tās var uzstādīt arī gājējiem un velobraucējiem, lai cilvēkiem būtu gan ērtāk, gan drošāk šķērsot pārbrauktuvi," sacīja piketa organizators.
Viņš uzsvēra, ka biedrība par šo jautājumu vairākkārt vērsusies gan AS "Latvijas dzelzceļš ", gan Rīgas domē, taču pagaidām vēlamais risinājums nav ieviests. Ja pašvaldība neatsauksies aicinājumiem, biedrība ir gatava vērsties tiesā.