TIEŠRAIDE: Anetei Sietiņai otrās sezonas sacensībās Dimanta līgā
Spītējot svelmei, kas valda ne tikai Latvijā, bet teju visā Eiropā, Parīze šīs nedēļas noslēgumā uzņem pie sevis Dimanta līgas sacensības vieglatlētikā. Savam otrajam starta šosezon gatava arī latviešu šķēpmetēja un pasaules vicečempione Anete Sietiņa.
Pirms nedaudz vairāk kā divām nedēļām, 10. jūnija vakarā Oslo mūsu sportistei izdevās sev izkārtot piekto viektu šķēpmešanas sektorā, savukārt otro no divam uzvarām pašlaik izcīnījusi Ķīnas jaunā uzlecošā zvaigzne, 18 gadus vecā Dzji Jaņa, kas ir dalību ņems arī Parīzes posmā.
Vieglatlētikā 2026. gadā nav ne pasaules čempionāta, nedz olimpisko spēļu, tādēļ Dimanta līgai globālajā konkurencē ir īpašs svars. Septembrī vieglatlēti Budapeštā vienā nedēļas nogalē sacentīsies pasaules komercčempionātā ar 10 miljonu dolāru balvu fondu. Savukārt Dimanta līgas sezonā kopīgais balvu fonds ir 9,24 miljoni dolāru.
Starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" rīkotās Dimanta līgas sezonā 14 posmos dalībnieki krāj punktus kopvērtējumā. Pēc punktu guvuma noteiks dalībniekus Dimanta līgas finālam, kas 4.-5.septembrī notiks Briselē.