Ekonomika

Drošāka Imantas dzelzceļa pārbrauktuve: aicina uzstādīt barjeras gājējiem un velobraucējiem

LSM 28. jūnijs, 16:15
Drošāka Imantas dzelzceļa pārbrauktuve: aicina uzstādīt barjeras gājējiem un velobraucējiem

Svētdien Rīgā pulksten 14.00 pie Imantas dzelzceļa pārbrauktuves noticis pikets "Drošu pārbrauktuvi". Akciju organizēja biedrība "Pilsēta cilvēkiem", kas pārmet Rīgas domei nerīkošanos un satiksmes drošības neuzlabošanu uz pārbrauktuves. Biedrība aicina izbūvēt drošības barjeras arī gājējiem un velobraucējiem.

Bruņojušies ar plakātiem, vairāki cilvēki svētdien piketēja pie Imantas dzelzceļa pārbrauktuves Rīgā, lūdzot ieviest drošu pārbrauktuvi.

Piketa dalībnieki turēja plakātus ar uzrakstiem "Dzīvību glābt ir par dārgu –tiesāties pret iedzīvotājiem pa kabatai", "Barjeras maksā mazāk nekā cilvēku dzīvība" un "Barjera drošībai = nav budžetā, advokāti tiesu darbiem = nauda atradīsies". Akcijā bija izveidota arī simboliska paštaisīta barjera ar uzrakstu "Mani LDz nevar atļauties".

Pretēji vairākkārtējiem aicinājumiem līdz šim biedrības"Pilsēta cilvēkiem" ieskatā nav veikti būtiski pasākumi, kas varētu novērst traģēdijas nākotnē.

Pēdējo astoņu mēnešu laikā uz Imantas dzelzceļa pārbrauktuves vai tās tuvumā notikuši divi traģiski negadījumi, kur dzīvību zaudēja trīs cilvēki.2025. gada 1. oktobrī, šķērsojot pārbrauktuvi ar elektroskrejriteni, [zem vilciena gāja bojā divas nepilngadīgas meitenes](https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/01.10.2025-riga-divas-jaunietes-gajusas-boja-pec-sadursmes-ar-vilcienu.a616640/?utm_source=lsm&utm_medium=theme&utm_campaign=theme), savukārt 2026. gada 7. jūnijā netālu no pārbrauktuves vilciens nāvējoši traumēja vīrieti.

"Pilsēta cilvēkiem" pārstāvji norādīja, ka piketa mērķis ir pievērst sabiedrības un atbildīgo institūciju uzmanību nepieciešamībai steidzami uzlabot Imantas pārbrauktuves drošību, lai pie tās tiktu uzstādītas automātiskās paceļamās barjeras arī gājējiem un velobraucējiem. Viņu ieskatā šāds risinājums jau ir ierasta prakse daudzviet Eiropā vietās ar intensīvu satiksmi.

"Mēs uzskatām, ka automātiskās paceļamās barjeras nav tikai automašīnu privilēģija. Tās var uzstādīt arī gājējiem un velobraucējiem, lai cilvēkiem būtu gan ērtāk, gan drošāk šķērsot pārbrauktuvi," sacīja piketa organizators.

Viņš uzsvēra, ka biedrība par šo jautājumu vairākkārt vērsusies gan AS "Latvijas dzelzceļš", gan Rīgas domē, taču pagaidām vēlamais risinājums nav ieviests. Ja pašvaldība neatsauksies aicinājumiem, biedrība ir gatava vērsties tiesā.

Pilsēta cilvēkiem" aicinājusi līdz 1. augustam uz Imantas dzelzceļa pārbrauktuves ierīkot gājēju un velobraucēju barjeras, pretējā gadījumā solot vērsties tiesā.

Biedrības "Pilsēta cilvēkiem" valdes priekšsēdētājs Brunis Mārtiņš Ķibilds pauda pārliecību, ka Imantas pārbrauktuvē iecerētais risinājums varētu kalpot par paraugu arī citām vietām Latvijā.

AS "Latvijas dzelzceļš" biedrības prasību esot noraidījusi, uzskatot pašlaik uzstādītos gājēju labirintus par pietiekamu drošības risinājumu.

Biedrība izvērtējusi situāciju un iesniegusi Rīgas pilsētas izpilddirektoram iesniegumu par bezdarbību.

Meklē publikācijas no sava novada vai pilsētas

Vai ir kas svarīgs, ko neesam pamanījuši tavā novadā/pilsētā? Sūti ziņu LSM.lv redakcijai!

Lasīt pilno rakstu avotā (LSM) →